به سایت شرکت ساروج بن پی خوش آمدید

شنبه تا چهرشنبه 9:00 تا 15:00

پژوهش

  شرکت ساروج بن پی به عنوان یک شرکت پژوهش محور و دارای مجوز تحقیق و توسعه R&D از اداره کل صنایع استان تهران، آمادگی خود را برای انجام پژوهش و تحقیق و توسعه درخصوص موارد مرتبط با پوشش های حفاظت سطوح و ضدخوردگی در صنایع مختلف کشور به استناد 33 سال تجربه، اجرای 170 پروژه موفق و ثبت 26 اختراع در داخل و خارج از کشور اعلام میدارد.
فهرست پژوهش های انجام یافته توسط شرکت ساروج بن پی که منجر به ثبت اختراع و اجرای پروژه شده است.
  1 – طرح ساخت پلیمرهای مقاوم در مقابل شعله آتش تا حدود 1000 درجه سانتیگرادد.
  2 – طرح مقاوم سازی خطوط لوله آب، نفت، گاز حتی در شرایط بحرانی جهت پایداری سازه برای سرویس دهی بدون نیاز به توقف تولید و انتقال .
  3 – طرح پوشش مخازن آب شرب و جلوگیری از نشتی مخازن.
  4 – طرح ایمن سازی بدنه ساختمانها با یک میلیمتر ضخامت پوشش جهت صرفه جویی در مصرف انرژی  
( Saving Energy )      
 5 – طرح پوشش پیشانی های صدمه دیده اسکله ها از زیر آب تا بالای آب.
 6 – طرح تولید ماده ضدآتش جهت پاشش بر روی سطوح جهت مقابله با آتش سوزی.
 7 – طرح پوشش پایلهای اسکله ها و سکوهای نفتی براساس سیستم اجرا از سطح آب( اختراع به ثبت رسیده)
 8 – ساخت پلیمرهای ضدخوردگی جهت پوشش سطوح داغ درون سرویس تا 300 درجه سانتیگراد.
 9 – انجام آزمایشات ارزیابی پارامتریک پوشش های PU در مقایسه با دیگر پوششها برای جلوگیری از خوردگی بیولوژیک لوله های بتنی فاضلاب رو در صنعت فاضلاب در سال 1382 توسط دانشگاه امیرکبیر به سرپرستی جناب آقای دکتر حبیب اله بیات  [ فایل  PDF این پژوهش در  Sarothane Research.com
در دسترس است ]
10 – انجام پروژه جایگزینی ورق کف مخازن پالایشگاه لاوان با نوعی پلیمر   (Rebottoming) PU در سال 1383 [ اختراع به ثبت رسیده]
 11- انجام پروژه مقاوم سازی سطوح بتنی قطعات نیوجرسی و جداول بتنی در برابر یخ زدگی و ذوب شدید یخ در بخش سرد سیری آب سرد دماوند در سال 1389.
 12 – انجام پروژه تعمیر اپرونهای فرودگاهی و رمپهای بتنی در فرودگاه تهران که منجر به بازسازی اسلب های بتنی تخریب شده گردید به سال 1381 تا 1395 [ اختراع به ثبت رسیده ]
 13 – انجام پروژه تحقیقاتی بر روی آب رسانی و نجات دریاچه ارومیه و حفاظت سازۀ پایه های پل دریاچه ارومیه.
 14 – پروژه انتقال آب شمال به فلات ایران و دریاچه ارومیه.
 15 – انجام پژوهش بر روی تعمیر سطوح بتنی شامل ستونها، کف، دیوار و سقف در نیروگاه رامین اهواز بدون خارج از سرویس کردن سیستم (SHOT DOWN)  و همچنین آب بندی سطوح و ترمیم ستونها و سقف تخریب شده و در حال نابودی با انجام تعمیرات فوری.
 16 – پژوهش آب بندی سدّعلویان مراغه در سال 1385 ( اختراع به ثبت رسیده )
 17 – طرح پژوهشی بازسازی آوار خانه ها در سوریه از مصالح موجود ناشی از آوار ایجاد شده و تولید مصالح ساختمانی در هر خیابان و محوطه بدون انتقال آوارها به فواصل دور.
 18 – طرح پژوهشی بر روی کیفیت ناشی از پوششهای سطوح در جلوگیری از اتلاف انرژی .

 19-حصول بالاترین نتیجه در مورد مقاومت جدایش کاتدی (Cathodic Disbonment) با جدایش صفر که میتوان عالی ترین کیفیت جهانی را به آن نسبت داد. توضیح اینکه آزمایشات انجام شده بر اساس استاندارد BS EN 10290 2 کوتاه مدت و بلند مدت موید این واقعیت است.